napar z ziół wspomagający organizm

Herbatka oczyszczająca – efekty i stosowanie

Herbatka oczyszczająca to doskonały sposób na detoksykację organizmu w domowych warunkach. Możemy zakupić ją w popularnych supermarketach, choć znacznie lepiej byłoby dokonywać zakupu w sklepach zielarskich lub aptekach. Dzięki temu zyskamy pewność, że surowiec zielarski jest najwyższej jakości. Zioła możemy również zebrać samodzielnie, o ile się na nich znamy.

Naturalna herbatka oczyszczająca – jakie zioła powinna zawierać?

Naturalna herbatka oczyszczająca powinna opierać swój skład na ziołach. W Polsce znajdziemy wiele cennych ziół, które możemy popijać solo lub w mieszankach. Do najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej skutecznych ziół, których warto poszukiwać w herbatkach zaliczamy:

Czystek Roślina ta uważana jest za naturalny antybiotyk. Wykazuje ona bowiem niezwykle silnie działanie oczyszczające, stąd tez nazwa. Czystek działa również przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo. Przypisuje się mu również działanie wzmacniające odporność organizmu. Z tego względu zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji sezonowych.
Liść zielonej herbaty Zielona herbata to bogactwo polifenoli. Antyoksydanty w niej zawarte sprawiają, że wolne rodniki namnażają się znacznie wolniej. Co więcej, zielona herbata wspomaga procesy detoksykacji organizmu. Dzięki niej możliwe jest również kompleksowe zadbanie o skórę twarzy.
Kwiat czarnego bzu W roślinie tej znajdziemy spore ilości witaminy C. Wzmacnia ona nasz organizm. Ziele to wspomaga również procesy detoksykacji organizmu.
Skrzyp polny W skrzypie znajdują się ogromne ilości krzemionki. Ze względu na wysoką jej zawartość, skrzyp wykazuje działanie silnie wzmacniające. Osoby stosujące skrzyp polny cieszą się silnymi włosami, gładką skórą i silną płytką paznokcia. Skrzyp detoksykuje również organizm ze względu na działanie moczopędne.

Herbatka oczyszczająca to nie jedyny sposób na walkę z toksynami nagromadzonymi w naszych organizmach. Warto byłoby również zatroszczyć się o odpowiednią dietę. Przede wszystkim należałoby unikać spożywania potraw smażonych i dań typu fast food. Zamiast tego należy wprowadzić do diety dużą ilość warzyw i owoców, najlepiej świeżych. Zadbajmy również o odpowiednią podaż płynów. Popijajmy wodę mineralną w ilości około półtora litra dziennie. Domowym sposobem na detoksykację organizmu jest również regularna aktywność fizyczna. Przede wszystkim godne uwagi są spacery, jazda rowerem oraz jogging. Jeśli tylko mamy taką możliwość, uprawiajmy sport na świeżym powietrzu.

herbata zaparzona z ziół

Herbatka oczyszczająca – czy warto ją pić?

Herbatka oczyszczająca jest bez wątpienia jednym z bardziej skutecznych sposobów na domową detoksykację naszego organizmu. Zioła są ogólnodostępne, stosunkowo tanie oraz bezpieczne. Oczywiście zawsze należy stosować je zgodnie z przeznaczeniem. Nie wolno przekraczać liczby zalecanych dziennie naparów, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Upewniajmy się również co do tego, że nie ma przeciwwskazań byśmy mogli popijać jakieś zioło. Jeżeli tak, zrezygnujmy z niego i popijajmy inne.

Herbatka oczyszczająca – kiedy warto stosować?

Herbatka oczyszczająca może być stosowana profilaktycznie tak naprawdę przez każdego z nas. Co jakiś czas dobrze byłoby bowiem oczyścić swój organizm z toksyn. W szczególności jednak herbatka oczyszczająca stanie się sprzymierzeńcem osób borykających się ze schorzeniami, które wynikają z zanieczyszczenia organizmu. Wśród najczęstszych objawów zanieczyszczenia organizmu należy wyróżnić:

  • wypryski skórne,
  • nadmierną utratę włosów,
  • bóle głowy,
  • chroniczne zmęczenie,
  • zaburzenia nastroju,
  • łamliwość paznokci.

Trzeba mieć jednak na uwadze to, że wyżej wymienione objawy mogą wynikać ze stanów chorobowych. Zawsze warto je więc wykluczyć zanim zaczniemy ziołową terapię oczyszczającą. W tym celu można udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i poprosić o skierowanie na podstawowe badania laboratoryjne.

napój ziołowy na organizm

Herbatka oczyszczająca – jakie efekty można uzyskać?

Herbatka oczyszczająca ma szansę przynieść naprawdę satysfakcjonujące nas efekty pod warunkiem systematycznego jej stosowania. Niektóre zioła należy pić kilka razy dziennie, inne raz w ciągu dnia. Ważne jest przestrzeganie wskazówek dotyczących spożycia określonych ziół.

Regularne popijanie ziół sprawi, że przykre dolegliwości wynikające z zanieczyszczenia organizmu toksynami, miną. Poprawie ulegnie wygląd naszej cery, włosów oraz paznokci. Niektóre z ziół mogą również pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój, likwidując problemy ze snem czy zaburzenia lękowe. Dzięki detoksykacji mamy również szansę zredukować widoczność cellulitu. Wiele ziół wspomaga również przemianę materii, dlatego możemy liczyć na przyśpieszenie metabolizmu. Dzięki temu znacznie szybciej zgubimy nadmierne kilogramy i wysmuklimy swoją sylwetkę. Wreszcie, dzięki herbatkom mamy szansę pozbyć się uporczywych dolegliwości trawiennych.


Bibliografia

  1. Wykorzystanie liści krzewu herbacianego w przemyśle spożywczym i kosmetycznym, Art. Naukowy, Kosmetologia estetyczna
Ten wpis został opublikowany w Artykuły dnia , przez .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *